Wszystko o Redzie...
Nawigacja
Strona Główna
O stronie...
Rzeka Reda
Ludzie
Informator 2012-2014
Artykuły
Forum
Linki
Galeria
Kontakt
Download
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 527
Nieaktywowany Użytkownik: 1776
Najnowszy Użytkownik: Marekhaw
LUDZIE REDY

Edmund "Mundek" Antropik

- gdańszczanin, stara gwardia Klubu "Pstrąg". Guru łowców troci na muchę, animator idei "no kill" na Pomorzu. Najlepszy muszkarz cyklu GP Polski w 1985 roku. Przez ostatnie lata bez reszty oddany swojej hodowli narybku nad Wdą, ale sercem zawsze z Redą... Cześć Jego Pamięci !

Mariusz Baliszewski

- wejherowianin, prezes Klubu "Lipień". Posiadacz największej ilosci pseudonimów :)) Ciągle zajęty, ale jak czegoś się podejmie to robi to rzetelnie. Od lat walczy ze śmieciami na Redzie, aktywny w zarybieniach i kontrolach. Zawodnik, od "zawsze" w czołówce okregu. Najwiekszy sukces to drugie miejsce w zawodach GP Polski na Sanie.
Błażej Bobkowski

-czyli "Bobek", redzianin. Nad woda tak często jak to tylko możliwe, przeważnie z efektami :) Wraz ze swoimi rówieśnikami aktywnie uczestniczy w ochronie Redy przed kłusownictwem.
Piotr "Jastarniak" Fijałkowski

- spec od belon i innych morskich "stworzeń". Lubi dobry sprzęt i nowatorskie metody połowu. Aktywny we wszystkich akcjach TPRR jak tylko czas i odległość pozwala :)Robert "Chojniczak" Górski

członek TPRR, mimo sporej odległości i trudów podróży, dociera nad Redę tak często jak tylko może. Poznacie go po dużym plecaku :)))
Jurek Kreft

- do końca życia oddany bez reszty Redzie i Wieprzy, jak to mówią fachowiec starej daty. Pogromca wielu redzkich okazów.
I choć najtrudniejszą walkę przegrał, zawsze jest obecny w pamięci przyjaciół...
Karol Kreft

- skarbnik koła w Redzie, odpowiedzialny również za pracę z młodzieżą. Organizator wspólnych kontroli z Policją i Żandarmerią Wojskową. Wszechstronny wędkarz a prywatnie doskonały kierowca ;) płetwonurek i ekolog.
Heniu Kreft

-członek Klubu Lipień, zawsze obecny na wszystkich sprzątaniach czy zarybieniach Redy. Ulubione miejsce połowów - Reda koło "komina". Największy sukces - drużynowe Mistrzostwo Polski w 2006 roku.
Rafał Machol

- wejherowianin, członek Klubu "Lipień", komendant SSR. Ostatnio oddany swej drugiej pasji - krótkofalarstwu, ale we wcześniejszych latach inicjator i koordynator wielu kontroli, zarybień i sprzątań. Z racji licznych znajomości, załatwiał rzeczy niemożliwe i otwierał wszystkie drzwi.
Zawsze w biegu... Spec od nowinek technicznych. Posiadał jedyną w Polsce wersję terenowej Mazdy ;)))
Arek Miotk

- zapalony muszkarz, członek Klubu "Lipień". Obecny na każdym sprzątaniu, zarybieniu czy kontroli Redy. Zwłaszcza w tych ostatnich niezmordowany podczas jesiennego tarła troci. Szybko biega :)
Czołowy zawodnik muchowej kadry okręgu gdańskiego, drużynowy Mistrz Polski z 2006 roku, drugi w GP Polski na Łupawie w 2008 roku.Piotr Narloch

- gdańszczanin, członek TPRR, zawsze marzył o Redzie jako dobrze zarybionym i zarządzanym łowisku. Bystry, sympatyczny i elokwentny, pewnie dlatego wzbudzał co u niektórych strach o stołki. Ostanio mocno zaangażowany w pracę zawodową, w wolnych chwilach trenuje maratony.
Piotrek "Czarny Seat" Plotzki

- wejherowianin, apolityczny :) jest zawsze z tymi, którzy robią coś dobrego dla Redy. Cięty na kłusoli, ma ciężką rękę. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, gotowy do dialogu ze wszystkimi. Wykonawca krat zabezpieczających na dolnej Redzie, inspirator i pomysłodawca wielu innych działań. A ponieważ przez to zostaje mu mało czasu na wędkowanie, jak juz łowi to łowi skutecznie... bardzo skutecznie :)))Witek Polakowski

- wejherowianin, od początku związany z Klubem "Lipień". Inicjator ochrony tarła troci na "górnym" odcinku, co roku inwentaryzuje liczebność gniazd, zwolennik "no kill", skutecznie walczył o zwiększenie wymiaru lipienia na Redzie.
Zapalony zawodnik, zwycięzca wielu zawodów muchowych, drużynowy II Wicemistrz Polski, zwycięzca Grand Prix Polski na Łupawie w 2008 roku.
Twórca i administrator strony "Dolina Redy".
Mariusz Radecki

- rumianin, aktywnie uczestniczy w kontrolach i zarybieniach. Mocne ogniwo TPRR, gotowy do akcji na każdy telefon. Latem porzuca Rede na rzecz karpi :)


Waldek Smorawiński

- wejherowianin, członek Klubu "Lipień" znany jako Smorek lub "nasza rodzina" ;))) Pogromca kłusoli, od razu przechodzi do mocnej argumentacji... Jest na każdym sprzątaniu i zarybieniu. Kręcą go nocne kontrole, ładne dziewczyny i szybka jazda :) Wszechstronny wędkarz, w 2008 wygrywał prawie wszystkie zawody. Lubi łowić dorsze, ale marzy o troci, niekoniecznie metrowej ;))
Wojtek Socha

- wejherowianin, mistrz renaturalizacji :) Działa i łowi szybko i skutecznie. Gdy coś trzeba zrobić jest zawsze obecny. Samotne zasiadki jesienią na kłusoli a latem na karpie to coś dla niego. Nawet podczas prywatnego łowienia zabiera worek do śmieci.
Darek Stochaj

- członek Klubu "Lipień", jak czas pozwala pomaga w zarybieniach, sprzątaniach i kontrolach. Doskonale łowi wszystkimi metodami, ale ostatnio krecą go tylko karpie, na które wydał już fortunę :)
Ryszard "Lary" Styn

- wejherowianin, nie odpuszcza żadnej wolnej chwili na wędkowanie, zwłaszcza koło swojej "kotłowienki". Kilkukrotny Wędkarz Roku w dyscyplinie muchowej okregu gdańskiego. Mocno zaangażowany w ochronę Redy a zwłaszcza Cedronu. Z zamiłowania psycholog ;)))
Zbigniew Śliwicki

- wejherowianin, założyciel Klubu Lipień. Silnie związany z kaszubską tradycją, organizator pierwszych kontroli i sprzątań rzeki. Przetarł szlaki dla natępnego pokolenia...

Grzegorz Świąder

- gdynianin, prezes TPRR. Od wielu lat współorganizator kontroli i sprzątań na dolnej Redzie, tępiciel wszelkiej maści kłusoli. Uwaznie patrzy na ręcę PZW i wszelkim instytucjom powiązanym z rzeką. Oprócz Redy często odwiedza Radunię i inne "tajne" jętkowe ciurki.
Zenon Świąder

- gdynianin, członek TPRR. Ściga kłusoli na dolnej Redzie, tam też oprócz Słupii z zamiłowaniem łowi letnie srebrniaki. Podobno dużo i duże, ale niestety rzadko jest skory do chwalenia się ;)))

Robert Tracz

- gdańszczanin, jeden z założycieli TPRR i Klubu "Pstrąg". Plastyk, rysownik, grafik, ilustrator, publicysta. Autor kilkudziesięciu artykułów w wędkarskiej prasie oraz książek "Kaszubskie pstrągi" i "Spowiedź kardynała". Zakochany w kaszubskich rzeczkach, zwłaszcza w Redzie i górnej Słupii. Przewędrował je wszystkie od źrodeł po ujścia.
Strona autorska
Maciek Wojciechowski

- gdynianin, członek TPRR, niespotykanie spokojny człowiek, ale uwaga... nie dla kłusoli. Lubi łowić na duże woblery, co trzeba przyznać robi bardzo skutecznie. Poza Redą można go spotkac także na Żarnowcu.

Stanisław Zając

- wejherowianin, zna każdy dołek koło "komina". Jak mówi, że nic nie brało to na pewno ściemnia :) Wyznawca starej szkoły muchowej "z pętelką". Dostarczyciel najnowszych wieści spod tunelu :)
Janusz Zybała

- gdynianin, od zawsze związany z TPRR. Mózg akcji kontrolnych na dolnej Redzie, bardzo często reprezentuje interesy "redzkich" wędkarzy na zewnątrz. Najczęściej w garniturze :) krótko mówiąc facet na poziomie. Oprócz Redy lubi uganiać się za szczupakami na Żarnowcu.
Włodzimierz Konopczak

amator kwaśnych jabłek jak sam o sobie mówi :) wejherowianian, w okresie tarła troci codziennie obserwuje "ruchy" kłusoli na Starej Redzie. Ulubione łowisko - Reda w okolicach Śmiechowa
Rysiu "Japa"

- dusza TowarzystwaPRR, rozweseli każdego, podobno słyszalny z odległosci dwóch kilometrów ;). Aktywny we wszelkich akcjach ochrony Redy.


... oraz wielu, wielu innych.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sklep Internetowy
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie