Puchar Trójmiasta
Dodane przez witek dnia 03 październik 2014 20:54
W słoneczną niedzielę 21 września na rzece Radunii rozegrano muchowy Puchar Trójmiasta. W tym roku zawody zaliczane były do eliminacji Grand Prix Polski, stąd na starcie zjawiły się także drużyny z Krosna i Częstochowy...


Rozszerzona zawartość newsa
W słoneczną niedzielę 21 września na rzece Radunii rozegrano muchowy Puchar Trójmiasta. W tym roku zawody zaliczane były do eliminacji Grand Prix Polski, stąd na starcie zjawiły się także drużyny z Krosna i Częstochowy. Stawkę uzupełniali jak zawsze koledzy z Bydgoszczy, Lęborka, Wejherowa, no i gdańscy gospodarze.
A gospodarze zbyt gościnni nie byli i zgarnęli puchary zarówno w klasyfikacji indywidualne i drużynowej. Ale o wynikach za chwilę...Terenem zawodów była Radunia od Żukowa do, a w zasadzie troche poniżej Niestępowa, podzielona na trzy sektory. Juniorzy rywalizowali na rzece w okolicach Rutek. Nowością w zmaganiach na Radunii były stanowiska. Na szczęście dość długie i w miarę równe. Systematyczne ich obławianie metr po metrze spowodowało, że ryb w tegorocznym Pucharze złowiono dość dużo, ale że każdy kij ma dwa końce, a zawody dwie tury... to w tej drugiej turze już nie było tak łatwo o rybę jak to się zdarzało przy łowieniu na całym sektorze.
Ale i tak łowienie w czystej tego dnia Radunii przy jesiennym słoneczku wynagradzało trudy drugiej tury.
Na zmęczonych rywalizacją zawodników czekał dwu daniowy posiłek.Sędziowie mozolnie liczyli wyniki i w końcu wyszło im, że zwycięzcą tegorocznego Pucharu Trójmiasta został Andrzej Wawryka - Neptun Gdańsk. Drugie miejsce zajął Krystian Klass - Lipień Wejherowo, trzeci na pudle był Arkadiusz Matusiak - Neptun Gdańsk.Drużynowo bezkonkurencyjny w tym roku był Neptun Gdańsk przed etatowymi zwycięzcami Radunii Lipieniem Wejherowo i drużyną WKS Krosno 2.Wśród juniorów pierwsze miejsce zajał Daniel Klass, drugi był Kacper PodwojskiNa wszystkich zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe które wręczał Prezes ds. sportu Okręgu PZW w Gdańsku Andrzej Rzędowski.
Łącznie w dwóch trzygodzinnych turach seniorzy złowili i wypuścili 156 lipieni zaliczanych do klasyfikacji. Największą rybę zawodów przechytrzył Józef Rycyk z Krosna - kardynała o długości 43,0 cm ... tak duże ryby akurat w Radunii obecnie rzadko sie spotyka.

Gratulacje dla najlepszych, do zobaczenia za rok.